Unie nedá dotaci pro Chotíkov

Evropská komise zatím odmítá dát dotaci 450 mil. Kč na stavbu spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Evropské orgány na konci října hodnocení projektu přerušily. Hlavním problémem je neexistující novela zákona o nakládání s odpady. Celkem má spalovna vyjít na téměř 2 mld. Kč. "Po...

Evropská komise zatím odmítá dát dotaci 450 mil. Kč na stavbu spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Evropské orgány na konci října hodnocení projektu přerušily. Hlavním problémem je neexistující novela zákona o nakládání s odpady. Celkem má spalovna vyjít na téměř 2 mld. Kč.

„Po důkladném prozkoumání, které provedly útvary komise, bylo hodnocení projektu dne 31. října 2013 přerušeno, dokud české orgány nevyjasní řadu otázek, na něž útvary komise poukázaly,“ sdělil deníku mluvčí zastoupení Evropské komise v Praze Martin Stašek.

Plzeňská teplárenská, která spalovnu staví, o dotaci zažádala v září. „Stále doufáme, že dotaci dostaneme, ale je to složité,“ řekl HN její šéf Tomáš Drápela. Novela zákona o nakládání s odpady, jejíž absence Evropské komisi vadí nejvíc, měla být hotová už letos v létě.

Spalovna v Chotíkově má ročně zpracovat až 95 tis. tun odpadu z celého kraje. Bude také vyrábět elektřinu a vyhřívat část Plzně. Budovu spalovny začala Plzeňská teplárenská stavět v polovině září, projekt by měl být hotový do konce roku 2015.

Vizualizace spalovny, k níž už byl položen základní kámen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *