Udržitelné olympijské hry

Organizátoři londýnských her v roce 2012 si předsevzali uspořádat nejekologičtější olympiádu v dějinách. Aby svůj záměr naplnili, musí nastavit odpovídající podmínky při výstavbě a zajištění dodávek energie do zařízení, řešení otázek dopravy a zdravotní péče pro tisíce diváků. V celém záměru se...

Organizátoři londýnských her v roce 2012 si předsevzali uspořádat nejekologičtější olympiádu v dějinách.

Aby svůj záměr naplnili, musí nastavit odpovídající podmínky při výstavbě a zajištění dodávek energie do zařízení, řešení otázek dopravy a zdravotní péče pro tisíce diváků.

V celém záměru se silně angažuje společnost GE, sponzor londýnských olympijských her, která necelý půlrok před zahájením her publikovala zprávu nazvanou: „Ze stadionu do ulic: čemu se můžeme z organizace olympijských her přiučit?“ Klade si v ní otázku, zda využití udržitelných technologií na londýnské olympiádě může hrát nějakou roli v řešení těchto problémů v budoucnosti.


Mark Elborne, výkonný ředitel GE UK, k tomu uvedl: „Olympijské hry přitahují pozornost k otázkám širší infrastruktury, kterými se budeme v budoucnu zabývat, a k možným způsobům jejich řešení. Vzniká při nich velice koncentrované prostředí, v němž můžeme testovat technologie jako chytré měřiče, čistou energii nebo elektromobily.“ Výzkum nicméně prokázal, že veřejnost má minimální povědomí o přínosu udržitelných technologií.

Vizualizace olympijského areálu v Londýně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *