Turnov chce novou kompostárnu

Novou kompostárnu za sedm až devět milionů korun chce vybudovat do dvou let radnice v Turnově. Projekt je závislý na tom, zda se městu podaří získat evropskou dotaci. ČTK to řekl starosta Tomáš Hocke. Ve městě už sice kompostárnu mají na Malém Rohozci, podle starosty ale novou potřebují, aby...

Novou kompostárnu za sedm až devět milionů korun chce vybudovat do dvou let radnice v Turnově. Projekt je závislý na tom, zda se městu podaří získat evropskou dotaci. ČTK to řekl starosta Tomáš Hocke.

Ve městě už sice kompostárnu mají na Malém Rohozci, podle starosty ale novou potřebují, aby vyhovovala zákonu o ochraně ovzduší, který upravuje pravidla pro všechny kompostárny s roční kapacitou nad 150 tun. Kapacita naší je asi tisíc tun,“ zmínil starosta. Nová kompostárna by měla být ještě větší, za rok by měla být schopna zpracovat až 2500 tun bioodpadu. Radnice očekává, že ji budou využívat nejen domácnosti z Turnova, ale i místní podnikatelé nebo lidé z okolních obcí.

Peníze chce Turnov získat z operačního programu Životní prostředí. Díky dotaci z tohoto programu vybudovali letos kompostárnu v nedalekých Semilech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *