Třídírna odpadu v historické budově

Stará továrna firmy Bohland a Fuchs, která pamatuje začátky výroby hudebních nástrojů v Kraslicích, nachází nové využití. Stěhují se do ní provozy Technických služeb. Objekt, včetně vedle stojícího komína, je památkově chráněn jako ukázka industriální architektury předminulého století (postaven byl...

Stará továrna firmy Bohland a Fuchs, která pamatuje začátky výroby hudebních nástrojů v Kraslicích, nachází nové využití. Stěhují se do ní provozy Technických služeb.

Objekt, včetně vedle stojícího komína, je památkově chráněn jako ukázka industriální architektury předminulého století (postaven byl roku 1850). Ještě donedávna byl celý areál jen zdrojem starého železa pro četné zloděje a místem, kde přespávali bezdomovci. Byl zcela zdevastovaný a uvažovalo se o jeho likvidaci. Nakonec se město rozhodlo jinak: letos na jaře areál, ke kterému patří i rozsáhlé pozemky, zakoupilo za 800 tis. Kč a dalo ho do užívání kraslickým Technickým službám.

Zanedlouho by zde měl být vybudován moderní areál na separaci odpadu. Podle ředitele Technických služeb Roberta Vopičky bylo nejdřív nutné objekt vyčistit od hromad odpadků a zabezpečit. Již nyní mají TS v areálu sklad posypového materiálu a strojního vybavení, také zde funguje zázemí pro lidi zaměstnávané v rámci veřejně prospěšných prací. V druhé etapě rekonstrukce by se sem měl přesunout z předměstí Kraslic sběrný dvůr. V dalších prostorách by měla vzniknout moderní separační linka, na jejíž výstavbu by město chtělo získat prostředky z dotací.

Historická budova získává nové využití.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *