Třetina výkupen odpadů má problém

Kontroly České obchodní inspekce odhalily u třetiny provozoven pro výkup odpadů neplnění jejich zákonných povinností. Za rok 2012 bylo ČOI zjištěno pochybení u 105 provozoven a byly uděleny pokuty ve výši 364 tisíc korun. K nejčastějším prohřeškům patřilo používání neověřených vah a měřidel,...

Kontroly České obchodní inspekce odhalily u třetiny provozoven pro výkup odpadů neplnění jejich zákonných povinností. Za rok 2012 bylo ČOI zjištěno pochybení u 105 provozoven a byly uděleny pokuty ve výši 364 tisíc korun. K nejčastějším prohřeškům patřilo používání neověřených vah a měřidel, nepoctivé jednání při výkupu a porušení povinnosti informovat zákazníka o cenách vykupovaných surovin.

Kontrolu provozoven pro výkup odpadů provádí spolu s ČOI také Česká inspekce životního prostředí. Ta dohlíží na to, zda provozovny dodržují podmínky zákona o odpadech. Inspekce jen během loňské dvouměsíční plošné kontrolní akce zjistila porušení zákona o odpadech u 91 případů ze 139 kontrolovaných provozoven. Nejčastěji bylo zjištěno provozování zařízení v rozporu se schváleným provozním řádem.


Ve výkupnách byly odhaleny i pochybné činnosti, které musely být předány policii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *