Trest za špatnou recyklaci

Server Novinky uvedl, že pětadevadesátileté babičce z britského West Cross v hrabství Swansea hrozily tahanice po soudech pouze proto, že vyhodila plastovou vaničku od másla do špatného igelitového pytle. Stařenka obdržela upozornění o svém protiprávním jednání, kde byly vypsané i sankce, které jí...

Server Novinky uvedl, že pětadevadesátileté babičce z britského West Cross v hrabství Swansea hrozily tahanice po soudech pouze proto, že vyhodila plastovou vaničku od másla do špatného igelitového pytle. Stařenka obdržela upozornění o svém protiprávním jednání, kde byly vypsané i sankce, které jí za porušení recyklačních pravidel hrozí. Její příbuzní uvedli, že kdyby se babička o dopisu dozvěděla, mohl by u ní vyvolat infarkt.

Psaní přišlo z radnice ve West Cross, která občanům obstarala sedm různých recyklačních kontejnerů a různě barevných tašek, s kterými si především staří lidé občas nevědí rady. Za nesprávné vyhození odpadků přitom hrozí pokuty i trestní stíhání.

Během posledních pěti let se místní úřady rozhodly dramaticky zpřísnit pravidla pro recyklaci odpadu a pokutují ty domácnosti, které je nedodržují. Město má dokonce speciální policejní sbor, který hlídá občany, aby správně třídili odpad. V jejich pravomoci je pokutovat „recyklačního hříšníka“ až do výše 100 liber (téměř 3000 korun). „Je to směšné, všechny nás to naopak od recyklace odrazuje,“ citoval stařenku server Novinky.

Pytlový sběr v kombinaci s odpadovou policií, to není žádná legrace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *