Teplárna Zlín navýšila podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů

Teplárna Zlín, která je součástí skupiny Sev.en Energy, navýšila podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. Umožňuje jí to moderní technologie pro společné spalování uhlí a biomasy, a také nově vydaná změna Integrovaného povolení (IPPC), sdělila mluvčí teplárny Markéta Čapková. Teplárna může od poloviny května spoluspalovat na svých uhelných fluidních blocích až 20 procent biomasy, což představuje stoprocentní nárůst.

"Naše teplárna od začátku letošního roku vyrobila téměř 7000 MWh zelené elektřiny, což představuje zhruba roční produkci v minulých letech. Biomasou ve formě dřevní štěpky jsme nahradili zhruba 8500 tun uhlí, čímž jsme uspořili více než 15.500 tun fosilního oxidu uhličitého vypouštěného do ovzduší," uvedl předseda jednatelstva zlínské teplárny Viktor Kalina. Společnost chce využívat možnosti vydaného povolení a provozované technologie v maximální míře a snižovat emise fosilního oxidu uhličitého i do budoucna.

Teplárna Zlín provozuje dva hlavní výrobní bloky kombinované výroby elektřiny a tepla, dále disponuje třemi středotlakými kotly. Hlavními výrobními jednotkami jsou dva fluidní kotle spojené s turbogenerátory. Primárním palivem, které se používá pro výrobu elektřiny a páry, je nízkosirné uhlí s možností spoluspalování obnovitelných paliv biomasy a bioplynu.

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down