04.02.2021 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Teplárna Kladno postupně více využívá biomasu jako palivo

Teplárna Kladno postupně více využívá biomasu jako palivo, vedle však stále uhlí. V budoucnu by biomasa měla tvořit až deset procent celkového objemu paliva, což dovoluje její technologie. Minulý rok teplárna vyrobila téměř 22 000 megawatthodin elektřiny z obnovitelných zdrojů (dřevní štěpky), řekla mluvčí teplárny Markéta Čapková. Celkem loni teplárna vyrobila zhruba 1 900 000 megawatthodin elektřiny.

Biomasou teplárna nahradila téměř 10 000 tun uhlí a zmenšila tak množství emisí. Podle mluvčí uspořila více než 15 000 tun fosilního oxidu uhličitého s přispěním efektivního odsíření. "Naším hlavním cílem je co nejvíce snižovat množství vypouštěných emisí do ovzduší, a tím omezit negativní vliv výroby energie na naše okolí," uvedl ředitel Teplárny Kladno Milan Prajzler.

Teplárna Kladno minulý rok spotřebovala přes 1,1 milionu tun hnědého uhlí a téměř 1,2 milionu metrů krychlových zemního plynu, vyplývá ze zveřejněného dokumentu.

Od roku 2019 je zařízení součástí energetické skupiny Sev.en Energy, patří mezi největší výrobce energie v České republice a zaměstnává 250 lidí. Společnost vyrábí teplo pro město Kladno a jeho více než 15 000 domácností a firem.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down