Tendr jede dál

Ministerstvo financí odmítlo zastavit tendr na obří státní zakázku na odstranění ekologických škod v hodnotě 115 miliard korun. Ministr financí Eduard Janota uvedl v tisku, že podle jeho názoru bude o vítězi soutěže rozhodovat až vláda vzešlá z říjnových parlamentních voleb. Uchazeči přitom mají...

Ministerstvo financí odmítlo zastavit tendr na obří státní zakázku na odstranění ekologických škod v hodnotě 115 miliard korun. Ministr financí Eduard Janota uvedl v tisku, že podle jeho názoru bude o vítězi soutěže rozhodovat až vláda vzešlá z říjnových parlamentních voleb.

Uchazeči přitom mají podat nabídku do soutěže do 13. srpna. Ministerstvo financí by pak mělo do 11. listopadu vyhlásit vítěze a podepsat materiál pro jednání vlády. Kdy pak vláda rozhodne o vítězi zakázky, záleží jen na ní, dodal Janota.

Ministerstvo financí trvá na jediném velkém tendru, neboť pokud by se ekologické škody odstraňovaly zadáváním jednotlivých zakázek, stát by údajně nestihl do roku 2015 dostát svým závazkům. Stát přitom vlastníkům zamořených území přislíbil, že jim odstranění ekologických škod zaplatí. Závazek je právně vymahatelný a při jeho nesplnění mohou hrozit i žaloby nebo arbitráže.

Do druhého kola tendru postoupily firmy Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services. Ve druhém kole už bude rozhodovat pouze cena, kterou uchazeči státu nabídnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *