Svozové vozy přecházejí na plyn

Třetí největší ve střední Evropě (po Linci a Bratislavě) plnicí stanici stlačeného zemního plynu (CNG) otevřela Pražská plynárenská, a. s., v areálu společnosti Pražské služby, a. s. Stanice s třemi výdejními stojany a nonstop provozem je určena pro komunální vozidla Pražských služeb a další...

Třetí největší ve střední Evropě (po Linci a Bratislavě) plnicí stanici stlačeného zemního plynu (CNG) otevřela Pražská plynárenská, a. s., v areálu společnosti Pražské služby, a. s. Stanice s třemi výdejními stojany a nonstop provozem je určena pro komunální vozidla Pražských služeb a další pražské společnosti svážející odpad. Stanice je přístupná i veřejnosti a umožňuje rozvoj provozu aut na CNG. Zatím jsou v Praze dvě čerpací stanice na CNG, v nejbližší době by měly přibýt další dvě.

Pražské služby plánují převést asi 50 aut na svoz komunálního odpadu, vozů samosběrného metení a vozidel silničního značení na zemní plyn. V současné době jich provozují šestnáct. I další pražské společnosti svážející komunální odpad už CNG nákladní automobily zakoupily (.A.S.A., AVE), nebo v nejbližší době zakoupí (Komwag, Ipodec).

Výstavba CNG stanic v České republice je plánována jak plynárenskými společnostmi, tak soukromými subjekty. Do roku 2013 by na území ČR mělo být více než sto plniček.

Druhým městem po Praze, kde začala jezdit svozová vozidla poháměmá plynem, je Plzeň. Společnost AVE CZ odpadové hospodářství zde začala používat pro svoz odpadu ekologické vozidlo s pohonem na zemní plyn (CNG). Jedná se o vozidlo značky Mercedes-Benz Econic a je určeno pro svoz domovního odpadu v ulicích města.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *