Kategorie:
Nezařazené

SUEZ Využití zdrojů a. s. posiluje svou pozici na trhu

Společnost SUEZ Využití zdrojů a. s. posiluje svou pozici na trhu s odpady. Chce koupit část podniku Ing. Vlastimil Ladýř - LADEO.

Transakci už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vyplývá to z jeho webu a informovala o tom ČTK.

Společnost Ing. Vlastimil Ladýř – LADEO vznikla v roce 1994 v České Lípě. V současné době působí zejména v severních, středních a východních Čechách. V oblasti nakládání s odpady provádí sběr a výkup téměř všech druhů odpadů. Má 210 zaměstnanců.

Podle oznámení na webu ÚOHS od firmy SUEZ kupuje provozovny v Srní u České Lípy v Mladé Boleslavi a ve Varnsdorfu. ÚOHS bude posuzovat oblast nakládání s odpady a prodeje druhotných surovin. Transakci by měl povolit do měsíce.

SUEZ Využití zdrojů a. s. je součástí mezinárodní skupiny SUEZ působící v oblasti odpadového hospodářství a vodohospodářství. V ČR zaměstnává více než 1000 zaměstnanců a provozuje přes 40 různých technologií pro zpracování, úpravu a odstranění odpadů. Zaměřuje se na zvyšování materiálového využití odpadů. Konsolidovaný obrat v roce 2016 v souladu s mezinárodní metodikou IFRS činil 1,63 miliardy korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *