Sto červených kontejnerů v hlavním městě

Usnadnit občanům možnost zbavit se již vysloužilých drobných elektrospotřebičů umožňují červené kontejnery, které se objevily v ulicích zejména severovýchodní části Prahy - tedy tam, kde je nejméně sběrných dvorů. Pokud se osvědčí, měl by se jejich počet během podzimu přiblížit stovce. Podobné...

Usnadnit občanům možnost zbavit se již vysloužilých drobných elektrospotřebičů umožňují červené kontejnery, které se objevily v ulicích zejména severovýchodní části Prahy – tedy tam, kde je nejméně sběrných dvorů. Pokud se osvědčí, měl by se jejich počet během podzimu přiblížit stovce.

Podobné kontejnery nejsou podle společnosti Asekol nikde v Evropě. V ČR je jich zatím 1400 a jejich prostřednictvím se podařilo sebrat již přes 235 tun elektroodpadu. Vhazovat do červených kontejnerů mohou lidé baterie a drobná elektrozařízení, jako například kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony, elektronické hračky a podobně. Nepatří do nich naopak televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky a velké domácí spotřebiče.


Ve firmách, institucích, sběrných dvorech, v prodejnách a servisech elektro mohou Pražané odevzdávat staré spotřebiče do tzv. E-boxů a nově i do červených kontejnerů. Celkem je v Praze k dispozici 499 míst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *