Kategorie:
Nezařazené

Stavební povolení pro Chotíkov platí

Krajský soud v Plzni po šesti letech sporů zamítl žalobu ekologických aktivistů na stavební povolení na spalovnu komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Sdružení Děti Země ještě může podat do půli června kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně.

Stavební povolení z léta 2012 je pravomocné, a Plzeňská teplárenská je tak blízko kolaudaci zařízení téměř za 2,2 miliardy korun, které je už téměř dva roky ve zkušebním provozu.

Podle právníka teplárny Roberta Vargy by spalovna mohla do konce roku získat kolaudační souhlas. Řízení ale zdrží další obstrukce Dětí Země, tentokrát napadly kvůli podjatosti verdikt stavebního úřad v Nýřanech, pod nějž spalovna spadá. Celkem od počátku roku 2012 probíhalo sedm samostatných soudních řízení. Aktivisté vesměs žalovali formální vady verdiktů úřadů, tedy procesní věci, které investor nemohl ovlivnit.

Plzeňská teplárenské nedávno zfúzovala s Plzeňskou energetikou ze skupiny EPH miliardáře Daniela Křetínského, ta získá v teplárně podíl 35 procent, zbylých 65 procent zůstane městu. Spalovna bude součástí spojené firmy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *