Státní garance za ekologické škody v pololetí mírně klesly

Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci června 190,5 miliardy korun. Ve srovnání s koncem roku 2012 tak garance klesly mírně o 50 milionů korun. Vyplývá to z informací ČTK. Stát ve smlouvách vlastníkům zamořených území slíbil, že jim odstranění...

Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci června 190,5 miliardy korun. Ve srovnání s koncem roku 2012 tak garance klesly mírně o 50 milionů korun. Vyplývá to z informací ČTK.

Stát ve smlouvách vlastníkům zamořených území slíbil, že jim odstranění ekologických škod zaplatí. Závazek je právně vymahatelný a při jeho nesplnění státu mohou hrozit žaloby nebo arbitráže.

Aktuálně tak má MF smlouvu se 179 firmami. Seznam společností s platnou ekologickou smlouvou zveřejňuje MF na internetu. MF na konci roku 2008 vyhlásilo tendr na odstranění starých ekologických škod jednou velkou zakázkou. Vláda ovšem předloni v prosinci miliardovou zakázku zrušila. Stát nyní pokračuje v dosavadní praxi, která spočívá ve vypisování zvláštních tendrů na sanaci jednotlivých lokalit.

Od roku 1991 do konce roku 2012 uzavřelo Ministerstvo financí ekologické smlouvy s garancemi za téměř 207,6 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *