Startuje osvětová a motivační akce Týden bez odpadu

Týden bez odpadu (Zero Waste Week) je mezinárodní ekologická kampaň pro snížení odpadu na skládkách a koná se letos od 11.do 17. 9. Jedná se o nekomerční akci, která chce lidem ukázat prostředky a metody ke snížení plýtvání a zvýšit povědomí o rostoucím problému plýtvání a znečištění životního prostředí.

Cílem Týdne bez odpadu je snížit množství odpadu na skládkách, zvýšit recyklaci a povzbudit lidi, aby se zapojili do oběhového hospodářství. Kampaň také propaguje opětovné použití plastů a svědomitou recyklaci, aby se snížilo množství odpadu posílaného na skládky nebo ke spalování.

Mohlo by vás zajímat:
Ekologického Oscara získala společnost NIL Textile,
která vyrábí oblečení z recyklovaného textilu

Akce Týdne bez odpadu

Akce letošního 7. ročníku Týdne bez odpadu v Česku probíhají pod taktovkou týmu Zerowasters a můžete se zapojit do řady bezodpadových aktivit, jako jsou SWAPy, pikniky, promítání, přednášky, či Celosvětový úklidový den. Nebo se třeba přidat online z pohodlí domova a přihlas se k zero waste výzvě. Detaily lidé najdou na webu pořadatelů.

Přečtěte si také:
Blíží se osvětová kampaň
Září proti plýtván
í

Nejen Týden nulového odpadu

Dalších více než 200 dnů a svátků týkajících se životního prostředí, včetně podrobnějších informací o nich, najdete v EKOkalendáři spolku Ukliďme Česko. A jako bonus i 365 EKOtipů na každý den.*

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down