Společnosti AVE CZ narostl obrat

S téměř čtvrtinovým nárůstem oproti předchozímu finančnímu roku uzavřela společnost AVE CZ finanční rok 2010/2011. "V uplynulém hospodářském roce bylo v některých segmentech cítit lehké oživení trhu. To se příliš netýkalo komunální oblasti, jejíž rozpočtová situace byla i nadále převážně napjatá....

S téměř čtvrtinovým nárůstem oproti předchozímu finančnímu roku uzavřela společnost AVE CZ finanční rok 2010/2011.

„V uplynulém hospodářském roce bylo v některých segmentech cítit lehké oživení trhu. To se příliš netýkalo komunální oblasti, jejíž rozpočtová situace byla i nadále převážně napjatá. Naproti tomu v oblasti zajišťování zimní údržby a především v oblasti druhotných surovin bylo vidět značné zlepšení,“ zhodnotil hospodářský rok jednatel společnosti Roman Mužík. Společnost v loňském roce převzala a modernizovala spalovnu NO v Kralupech nad Vltavou a docílila navýšení kapacity skládky v Čáslavi na 5 mil. m3.


Rakouská skupina AVE v uplynulém hospodářském roce 2010/2011 vykázala provozní zisk ve výši 12,9 milionů eur, ačkoliv se ještě v roce předchozím nacházela v provozní ztrátě ve výši 1,5 milionu eur. Celkově vytvořila akciová společnost Energie Oberösterreich v segmentu likvidace odpadů výnosy 456,2 milionů eur. To je o 20,1 % více než v předchozím roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *