Společnost

Nezisková společnost ASEKOL už pošesté v řadě udělovala ceny a finanční odměny obcím, které v uplynulém roce nejlépe třídily stará elektrozařízení. Vítězství mezi městy obhájil Šternberk, nejlepší mezi obcemi nad 2000 obyvatel je Náměšť na Hané, mezi obcemi do 2000 obyvatel uspěly Horní Moštěnice....

Nezisková společnost ASEKOL už pošesté v řadě udělovala ceny a finanční odměny obcím, které v uplynulém roce nejlépe třídily stará elektrozařízení. Vítězství mezi městy obhájil Šternberk, nejlepší mezi obcemi nad 2000 obyvatel je Náměšť na Hané, mezi obcemi do 2000 obyvatel uspěly Horní Moštěnice. Ocenění ve speciální kategorii – sběru drobných elektrozařízení – putuje do Jeseníku.


Sedm firem ze Švédska se představilo pozvaným odborníkům na švédsko-českém fóru o nakládání s odpady. Cílem konference byla výměna zkušeností a podpora spolupráce. Švédským kolegům představil české odpadové hospodářství ředitel

Odboru odpadů MŽP Jaromír Manhart (zcela vpravo).

V Třebíči jezdí nový svozový automobil pro svoz komunálních odpadů. Společnost ESKO-T, s. r. o., pořídila nové svozové vozidlo MAN s lisovací nástavbou Haller X-2, který je mnohem ekologičtější a šetrnější vůči životnímu prostředí. Motor tohoto vozu splňuje emisní normu EURO 6.

Jednodenní konference „Opětovné použití ve střední Evropě“ se věnovala předcházení vzniku odpadů prostřednictvím opětovného použití nábytku, oděvů nebo elektroniky. Na snímku Sandra Meier, projektová manažerka v sociální firmě BAN, představuje systém opětovného použití tzv. „Re-Use Box“, který funguje ve Štýrském Hradci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *