Společnost Vyncke otevřela nový areál

Rodinná společnost Vyncke, která se již sto let zabývá vývojem technologií na výrobu energie z biomasy a odpadu, otevřela nový výrobně-technologický areál v průmyslové zóně v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Původem vlámská společnost Vyncke navrhuje a dodává špičkové technologie pro výrobu energie z...

Rodinná společnost Vyncke, která se již sto let zabývá vývojem technologií na výrobu energie z biomasy a odpadu, otevřela nový výrobně-technologický areál v průmyslové zóně v Chlebovicích u Frýdku-Místku.

Původem vlámská společnost Vyncke navrhuje a dodává špičkové technologie pro výrobu energie z odpadů na bázi biomasy. Firma se zaměřuje zejména na zahraniční průmyslové podniky, které mají k dispozici odpad vhodný pro výrobu energie z vlastního výrobního procesu. V poslední době se zaměřuje i na výrobu čisté energie z komunálního odpadu, a to ve formě horké vody, páry či termálních olejů s výkonem až 100 MW. Vyncke má za sto let své existence více než čtyři tisíce referencí po celém světě. Mezi poslední významnější zakázky ve střední Evropě patří například kotel pro kogenerační jednotku E.ONu v jižních Čechách, parní kotel nedaleko Wroclawi v Polsku, velká energocentra pro dřevozpracující závod skupiny IKEA na Slovensku a pro škrobárnu v Litvě. Největší zakázkou z poslední doby je pak trigenerační jednotka pro výrobu elektřiny a chlazení serverů v Lucembursku.


Slavnostní setkání proběhlo v nově vybudované hale.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *