01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost

Práce na rekonstrukci spalovny SAKO v Brně pokračují mílovými kroky. Na hlavu komína usazoval ocelový prstenec vrtulník Mi-8T. Finančník, dobrodruh a ekologický aktivista David de Rothschild (31) vyrazil na plavbu přes Pacifik na palubě katamaránu sestaveného z plastových lahví. Chce upozornit na...

 

Práce na rekonstrukci spalovny SAKO v Brně pokračují mílovými kroky. Na hlavu komína usazoval ocelový prstenec vrtulník Mi-8T.

Finančník, dobrodruh a ekologický aktivista David de Rothschild (31) vyrazil na plavbu přes Pacifik na palubě katamaránu sestaveného z plastových lahví. Chce upozornit na existenci Velké pacifické skvrny odpadu. Loď s názvem Plastiki je celá recyklovatelná. Elektřinu si posádka vyrábí pomocí upraveného jízdního kola.

Svaz chemického průmyslu uspořádal konferenci Chemické produkty a jejich životní cyklus. Zástupkyně veřejného ochránce práv Jitka Seitlová na ní hovořila o předcházení vzniku nelegálních skladů nebezpečných odpadů.

Aktivisté Greenpeace vylezli na komín elektrárny Prunéřov II. Protestovali tak proti údajně nedostatečné modernizaci elektrárny, kvůli níž rezignoval ministr životního prostředí Jan Dusík. Aktivisté se chtěli sejít s novým ministrem Jakubem Šebestou, který ale nemá zájem.

(ČTK / Řezáč Jiří / Greenpeace)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down