Společnost

Unikátní výstava Brána Recyklace se z Prahy přestěhovala na jihlavskou radnici. Zájemci mohou vidět nejen zajímavé exponáty, ale také výrobky běžné denní spotřeby z recyklátů. Vítězkou výtvarné soutěže jihočeských školáků, zaměřené na podporu sběru a třídění odpadů, se stala Tereza Švihálková z...

Unikátní výstava Brána Recyklace se z Prahy přestěhovala na jihlavskou radnici. Zájemci mohou vidět nejen zajímavé exponáty, ale také výrobky běžné denní spotřeby z recyklátů.

Vítězkou výtvarné soutěže jihočeských školáků, zaměřené na podporu sběru a třídění odpadů, se stala Tereza Švihálková z Jindřichova Hradce. Z téměř tří stovek výkresů vybrala odborná porota tři nejzajímavější, které ozdobí popelářské vozy v šesti jihočeských městech.


Vojtěch Kundrát převzal Praze ocenění ve studentské inovační soutěži Chytrá řešení pro životní prostředí. Student Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského přišel s novou technologií pro čištění kontaminovaných vod a území.

 

Den otevřených dveří uspořádalo brněnské logistické centrum odpadů společnosti Sita CZ. V třídírně v městské části Líšeň se ročně vytřídí kolem 14 000 tun odpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *