Společnost

Areály odpadové společnosti SITA CZ se postupně otevírají návštěvníkům. Tentokrát představila Logistické centrum ve Zlíně spolu se spalovnou průmyslových odpadů. Prohlídka byla spojená s výkladem byla určena především odborníkům, představitelům samospráv a novinářům. V Chotíkově proběhlo veřejné...

Areály odpadové společnosti SITA CZ se postupně otevírají návštěvníkům. Tentokrát představila Logistické centrum ve Zlíně spolu se spalovnou průmyslových odpadů. Prohlídka byla spojená s výkladem byla určena především odborníkům, představitelům samospráv a novinářům.

V Chotíkově proběhlo veřejné projednání Územního řízení stavby spalovny komunálního odpadu ZEVO Chotíkov. Jednání se zúčastnili pouze dva chotíkovští občané (vlevo v sále), a po jednom zástupci dvou občanských iniciativ (vpravo). Skupinu vpravo vzadu tvoří odborníci Plzeňské teplárenské, zástupci Krajského úřadu a další experti.

Na konferenci Odpady 21, která proběhla v Ostravě, měl Mirek Topolánek prezentaci, propagující energetické využití odpadů.

Ministerstvo životního prostředí se s resortem dopravy dohodlo na výstavbě nových ekoduktů přes dálnici D1. Dohodu podepsali náměstek ministra životního prostředí Tomáš Tesař a náměstek ministra dopravy Lukáš Hampl. Přes dálnici D1 se postaví nové koridory pro migraci zvěře. Místo z původně plánovaného betonu budou ze dřeva, což povede ke snížení nákladů z původních 300 milionů na 30 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *