Společnost

Pilsner Fest uspořádaný k příležitosti 172. narozenin piva Pilsner Urquell, byl také letos ekologickým festivalem. Návštěvníci vypili 75 tisíc půllitrů piva z ekologicky šetrných vratných kelímků. Recyklovaly se také pivní plechovky. Hlavním tématem pátého ročníku Semináře nejen pro Zelené firmy...

Pilsner Fest uspořádaný k příležitosti 172. narozenin piva Pilsner Urquell, byl také letos ekologickým festivalem. Návštěvníci vypili 75 tisíc půllitrů piva z ekologicky šetrných vratných kelímků. Recyklovaly se také pivní plechovky.

Hlavním tématem pátého ročníku Semináře nejen pro Zelené firmy byl zpětný odběr výrobků jako jeden ze způsobů prevence vzniku. Účastníci navštívili Celorepublikovou laboratoř bioplynových transformací a Biotechnologický pavilon Masarykovy univerzity v Brně.


Na letošní jubilejní čtyřicátý ročník festival Ekofilm, který proběhl počátkem října v Ostravě, se přihlásil rekordní počet filmů – 222. Hlavní cenu festivalu, cenu ministra životního prostředí GRAND PRIX, si nakonec odnesl německý režisér Max Monch za jedinečný snímek Stopy války.

Desátý ročník mezinárodní konference Biologicky rozložitelné odpady proběhl v polovině října v Náměšti nad Oslavou. Účastníky pozdravila Ing. Květuše Hejátková, předsedkyně správní rady pořádající agentury ZERA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *