Společnost

V Praze proběhl již čtvrtý ročník mezinárodní konference Zpětný odběr 2013. Jedná se o největší odborné setkání svého druhu ve střední a východní Evropě, během kterého se sejdou nejvýznamnější experti nejenom z oblasti odpadového hospodářství, ale i ekologie, ekonomiky nebo státní správy. Předešlé...

V Praze proběhl již čtvrtý ročník mezinárodní konference Zpětný odběr 2013. Jedná se o největší odborné setkání svého druhu ve střední a východní Evropě, během kterého se sejdou nejvýznamnější experti nejenom z oblasti odpadového hospodářství, ale i ekologie, ekonomiky nebo státní správy. Předešlé tři ročníky navštívilo téměř 1500 účastníků.


Ke Dni Země uspořádaly Pražské služby Den otevřených dveří v ZEVO Malešice. I přes nepřízeň počasí registrací prošlo na 2100 lidí. Velký zájem samozřejmě o exkurzi spalovny a techniku. Dojednané exkurze, které probíhaly ještě před oficiálním zahájením, byly plné již dva dny dopředu.

Městská část Praha 12 zapojuje do projektu komunitního kompostování stále více občanů. Nový kompostér v Praze-Modřanech slavnostně „uvedla do provozu“ místostarostka Eva Tylová.

České centrum v Mnichově (SRN) uspořádalo designovou výstavu „Trash Made – nový život pro staré elektrospotřebiče“, na níž představily svou kolekci šperků s vysloužilých elektrospotřebičů designérky Lenka Kleger a Ivana Špeldová. Na snímku manžetové knoflíčky z telefonních tlačítek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *