Společnost

V Praze proběhla konference IMPEL-TFS inspektorů agentur a inspekcí životního prostředí, kteří mimo jiné dozorují problematiku přeshraniční přepravy odpadů. Zúčastnilo se jí celkem 37 odborníků z 25 evropských států. Součástí konference byla i exkurse do zařízení na recyklaci odpadních autobaterií...

V Praze proběhla konference IMPEL-TFS inspektorů agentur a inspekcí životního prostředí, kteří mimo jiné dozorují problematiku přeshraniční přepravy odpadů. Zúčastnilo se jí celkem 37 odborníků z 25 evropských států. Součástí konference byla i exkurse do zařízení na recyklaci odpadních autobaterií v Kovohutích Příbram.


Na pláži Skadarského jezera v Černé hoře vyfotografovala jedna z našich čtenářek speciální nádobu na plastový odpad. Co se s odpady děje dál, nevíme. Třeba čekají, až je bouře odnese do Albánie, která je na druhém břehu.

Soubor Karlovarského hudebního divadla Libora Baláka představil už na více než 450 představeních pohádku O Balynce dobrém štěněti, která nenásilnou formou učí děti třídit odpad. Partnerem divadelního projektu je společnost EKO-KOM.

Španělská metropole se několik dnů topila v odpadcích, když zaměstnanci technických služeb vstoupili do stávky kvůli plánům pětinu z nich propustit a zbylým snížit platy až o 40 %. Nyní měsíčně vydělávají 1000 -1200 eur (27-32 tis. Kč). Stávky se účastní 6000 lidí – popelářů, pracovníků úklidových služeb i zahradníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *