01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spalovna v Opatovicích nejspíš nebude

Mluvčí pardubického Magistrátu Michal Zitko v tisku uvedl, že pardubičtí i královéhradečtí radní se shodli, že projekt na vybudování spalovny komunálního odpadu v Opatovicích je již ve své podstatě mrtvý. Negativní postoj Hradce a Pardubic znemožňuje jeho realizaci v podobě komunálního projektu, a...

Mluvčí pardubického Magistrátu Michal Zitko v tisku uvedl, že pardubičtí i královéhradečtí radní se shodli, že projekt na vybudování spalovny komunálního odpadu v Opatovicích je již ve své podstatě mrtvý. Negativní postoj Hradce a Pardubic znemožňuje jeho realizaci v podobě komunálního projektu, a tedy získání peněz z Evropské unie. Podle Pavla Kohouta, starosty Opatovic nad Labem a místopředsedy společnosti EVO Pardubice, by se celý projekt musel stát privátním projektem podporovaným soukromým investorem.

Společnost EVO založil Pardubický kraj v roce 2006. Spalovna s kapacitou téměř 100 tisíc tun odpadů ročně měla fungovat jako zařízení pro energetické využití odpadů pro celé východní Čechy. Hradec Králové i Královéhradecký kraj však celý projekt odmítly. Záměr vyvolal v regionu rozsáhlý odpor veřejnosti i ekologických iniciativ. Lidé z Opatovic a Čeperky, které jsou v blízkosti areálu, v referendech výstavbu spalovny zamítli a zakázali svým radnicím se projektu účastnit. Společnost EVO nechala zpracovat analýzu, zda, kde a za jakých podmínek by bylo reálné spalov-nu vybudovat. Posoudit by ji měla valná hromada v dubnu. Výsledky analýzy také určí další osud celé společnosti EVO.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down