Spalovna v Lysé: uvažuje se o prodeji

Ve spalovně odpadů v Lysé nad Labem na Nymbursku, která byla v květnu kvůli problémům s novými filtry odstavena z provozu, stále hledají možnosti pro její zprovoznění. Jednou z va-riant vyřešení situace je také její prodej. ČTK to řekl jednatel provozující firmy BDW line Martin Horák. Spalovně...

Ve spalovně odpadů v Lysé nad Labem na Nymbursku, která byla v květnu kvůli problémům s novými filtry odstavena z provozu, stále hledají možnosti pro její zprovoznění. Jednou z va-riant vyřešení situace je také její prodej. ČTK to řekl jednatel provozující firmy BDW line Martin Horák. Spalovně nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem, která loni v prosinci po šestileté odstávce obnovila provoz, vznikly problémy kvůli novým filtrům za 5,5 milionu korun. Spalovna musela v důsledku špatné regenerace filtrů často vypínat provoz a vznikaly jí tím velké ztráty. Od poloviny května je odstavena úplně.

Spalovnu prodala radnice v Lysé nad Labem před zhruba deseti lety. V roce 2006 ji ale současný majitel, firma BDW Line, vyřadil z ekonomických důvodů z provozu. Náklady na likvidaci nebezpečného odpadu byly údajně příliš vysoké. Provoz spalovna obnovila loni v prosinci a od té doby nebyla schopna svou činnost řádně zahájit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *