Spalovna v Jihlavě

Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal by se podle vlastních slov nebránil tomu, aby byla na území krajského města vybudována spalovna komunálního odpadu. Kapacita městské skládky v Jihlavě-Henčově bude naplněna do šesti let a spalovna by podle něj byla pro kraj nejlepším řešením. K vybudování...

Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal by se podle vlastních slov nebránil tomu, aby byla na území krajského města vybudována spalovna komunálního odpadu. Kapacita městské skládky v Jihlavě-Henčově bude naplněna do šesti let a spalovna by podle něj byla pro kraj nejlepším řešením.

K vybudování spalovny se přiklání také studie, kterou už před časem zpracovali odborníci z Energetické agentury Vysočina. Spalovna by podle studie stála skoro dvě miliardy korun a na elektřinu a teplo by dokázala zpracovat až dvě třetiny komunálního odpadu v kraji. Podle ředitele agentury Zbyňka Boudy by spalovna představovala řešení minimálně na 20 let. Koncepci dalšího nakládání s komunálním odpadem a potřebnou studii by mohl mít kraj Vysočina do tří let.

Jaroslav Vymazal se nebrání výstavbě spalovny v Jihlavě, kde je primátorem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *