01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spalovna v Jihlavě

Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal by se podle vlastních slov nebránil tomu, aby byla na území krajského města vybudována spalovna komunálního odpadu. Kapacita městské skládky v Jihlavě-Henčově bude naplněna do šesti let a spalovna by podle něj byla pro kraj nejlepším řešením. K vybudování...

Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal by se podle vlastních slov nebránil tomu, aby byla na území krajského města vybudována spalovna komunálního odpadu. Kapacita městské skládky v Jihlavě-Henčově bude naplněna do šesti let a spalovna by podle něj byla pro kraj nejlepším řešením.

K vybudování spalovny se přiklání také studie, kterou už před časem zpracovali odborníci z Energetické agentury Vysočina. Spalovna by podle studie stála skoro dvě miliardy korun a na elektřinu a teplo by dokázala zpracovat až dvě třetiny komunálního odpadu v kraji. Podle ředitele agentury Zbyňka Boudy by spalovna představovala řešení minimálně na 20 let. Koncepci dalšího nakládání s komunálním odpadem a potřebnou studii by mohl mít kraj Vysočina do tří let.

Jaroslav Vymazal se nebrání výstavbě spalovny v Jihlavě, kde je primátorem

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down