Spalovna odpadu do pěti let

Společnost United Energy, která v Mostě vyrábí teplo a elektrickou energii, chce vybudovat ve svém areálu spalovnu komunálního odpadu. Se zprovozněním zařízení projekt počítá v roce 2015. Cílem je mimo jiné i využití energetického potenciálu odpadů při kombinované výrobě tepla a elektřiny, řekla...

Společnost United Energy, která v Mostě vyrábí teplo a elektrickou energii, chce vybudovat ve svém areálu spalovnu komunálního odpadu. Se zprovozněním zařízení projekt počítá v roce 2015. Cílem je mimo jiné i využití energetického potenciálu odpadů při kombinované výrobě tepla a elektřiny, řekla ČTK mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. United Energy nabízí městům a obcím nižší cenu za likvidaci směsného komunálního odpadu.

Vedení sedmdesátitisícového Mostu o této možnosti uvažuje. Nejprve je ale podle primátora Vlastimila Vozky nutné posoudit vliv spalovny na životní prostředí a splnit ekologické předpisy. Náklady na vybudování spalovny dosáhnou podle zvolené varianty 2,2 až 3,5 miliardy korun. O kapacitě se rozhodne po stanovení disponibilního množství odpadu pro jeho energetické využití včetně efektivní dojezdové vzdálenosti do Komořan. Uvažuje se o dvou variantách, a to zpracování buď 100 000, či 150 000 tun odpadu ročně.

Šéf United Energy Petr Jeník si troufá postavit spalovnu odpadu za pět let

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *