Soutěž ohrozila porotu i diváky

Nezisková společnost EKOLAMP, která se zabývá ekologickým sběrem a recyklací osvětlovacích zařízení, požádala Českou inspekci životního prostředí o prověření postupu likvidace nebezpečného odpadu, který vznikl při natáčení pořadu ČeskoSlovensko má talent odvysílaného v neděli 14. října 2012. V...

Nezisková společnost EKOLAMP, která se zabývá ekologickým sběrem a recyklací osvětlovacích zařízení, požádala Českou inspekci životního prostředí o prověření postupu likvidace nebezpečného odpadu, který vznikl při natáčení pořadu ČeskoSlovensko má talent odvysílaného v neděli 14. října 2012.

V rámci exhibice bojového umění indická skupina Bir Khalsa Group na pódiu rozbila desítky úsporných světelných zdrojů, které obsahují toxickou rtuť. Té je sice v zářivkách jenom malé množství, ale při rozbití většího počtu mohou ohrozit lidské zdraví.


„Vystoupení mohlo v divácích vzbudit mylný dojem, že jakékoliv nakládání s úspornými světelnými zdroji je bezrizikové a pro okolí nijak nebezpečné. Je tomu právě naopak, tyto světelné zdroje je třeba odevzdat k odborné likvidaci a rozhodně se nesmějí rozbíjet či jinak neodborně rozebírat,“ vysvětluje Radoslav Chmela, zástupce společnosti EKOLAMP.

V případě, že dojde při manipulaci k rozbití zářivky, je nutné se zbytky manipulovat jako s nebezpečným odpadem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *