Soutěž na stavbu spalovny u Plzně má vítěze

Nejlepší nabídku na stavbu spalovny v Chotíkově u Plzně dala firma ČKD Praha DIZ s německou firmou Martin a rakouským Zauner Austria. Nabídla cenu 1,953 miliardy korun, o téměř 40 procent nižší než firma Vítkovice Power, která navrhla, že spolu s francouzským CNIM postaví spalovnu za 3,132 miliardy...

Nejlepší nabídku na stavbu spalovny v Chotíkově u Plzně dala firma ČKD Praha DIZ s německou firmou Martin a rakouským Zauner Austria. Nabídla cenu 1,953 miliardy korun, o téměř 40 procent nižší než firma Vítkovice Power, která navrhla, že spolu s francouzským CNIM postaví spalovnu za 3,132 miliardy Kč. Třetí nabídka od firem SMP Praha a francouzskou Vinci zní na 2,257 miliardy Kč, řekl ČTK Tomáš Drápela, šéf městské firmy Plzeňská teplárenská, která stavbu připravuje. Do zkušebního provozu má jít od ledna 2016.

Výše nabídnuté ceny stavby má ve výběrovém řízení hlavní váhu, tedy 80 procent ze všech stanovených parametrů tendru. Vítěze ale stanoví až rada města Plzně na mimořádné valné hromadě v lednu příštího roku.

ČKD DIZ už má v Plzni referenci díky stavbě kotle a turbíny na spalování biomasy za téměř jednu miliardu korun a mají lepší parametry než dodavatel slíbil. Na stavbě horkovodu do plzeňského Lochotína (450 mil. Kč) a tří překladišť odpadu v kraji za desítky milionů korun by se měli podílet místní podnikatelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *