Sociální podnik pro třídění odpadů

V Králíkách vznikne takzvaný sociální podnik, který zaměstná lidi bez práce při třídění odpadů. Jeho založení schválili zastupitelé města. V počátcích by měl zaměstnat asi pět pracovníků, sídlil by v areálu městské firmy Služby města Králíky, řekla ČTK starostka Jana Ponocná. "Chceme pořídit...

V Králíkách vznikne takzvaný sociální podnik, který zaměstná lidi bez práce při třídění odpadů. Jeho založení schválili zastupitelé města. V počátcích by měl zaměstnat asi pět pracovníků, sídlil by v areálu městské firmy Služby města Králíky, řekla ČTK starostka Jana Ponocná.

„Chceme pořídit třídicí linku a vylepšit zázemí pro zaměstnance. Ti by pocházeli z evidence úřadu práce,“ uvedla starostka.


Veřejná obchodní společnost EKO Králíky bude mít dva zakladatele, město a městskou společnost Služby města Králíky. Na investici odhadovanou na čtyři miliony korun chce radnice požádat o dotace Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo životního prostředí. Podnik by měl začít fungovat koncem příštího roku. Dotace by měla v počátcích pokrývat i mzdové náklady, později se již firma musí „uživit“ sama z příjmů za tříděný odpad. „Máme poměrně velké množství lidí, kteří vzhledem ke své nízké kvalifikaci shánějí hůř práci, a hlavně pro ně by byla chráněná dílna určena,“ řekla Ponocná.

V pohraniční oblasti Králicka je v evidenci úřadu práce 460 lidí. Radnice doufá, že najdou uplatnění při třídění odpadů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *