Snižují se recyklační příspěvky

Neziskový kolektivní systém ASEKOL snižuje recyklační příspěvky, tentokrát u 15 druhů elektrospotřebičů. Jedná se již o šesté snížení příspěvků za necelé čtyři roky. Snížení příspěvků na historická elektrozařízení (tzv. PHE) se týká zejména elektrozařízení ze skupiny 4 (spotřební elektronika)....

Neziskový kolektivní systém ASEKOL snižuje recyklační příspěvky, tentokrát u 15 druhů elektrospotřebičů. Jedná se již o šesté snížení příspěvků za necelé čtyři roky.

Snížení příspěvků na historická elektrozařízení (tzv. PHE) se týká zejména elektrozařízení ze skupiny 4 (spotřební elektronika). Redukce se dočkaly například audiozesilovače a zejména hudební nástroje jako elektrické kytary, klávesové nástroje nebo hudební aparatury.

Výše příspěvku u konkrétního spotřebiče závisí na tom, jak finančně náročná je jeho recyklace. „Například k ceně velké televize zaplatí spotřebitel recyklační příspěvek ve výši 200 Kč, zatímco k mobilnímu telefonu pouhou korunu,“ vysvětluje jednatel společnosti ASEKOL Jan Vrba. Kolektivní systém v loňském roce vybral 12 927 tun elektroodpadu. Ve srovnání s rokem 2007 tak dosáhl 41 % nárůstu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *