01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovensko má schválen operační program

Evropská komise vyčlenila pro slovenský Operační program Životní prostředí na roky 2014-2020 celkem 3,138 miliardy eur. Podle slovenského ministra životního prostředí Petra Žigy je to v novodobé historii Slovenska největší objem financí vyčleněných na ochranu životního prostředí. Zhruba 260 milionů...

Evropská komise vyčlenila pro slovenský Operační program Životní prostředí na roky 2014-2020 celkem 3,138 miliardy eur. Podle slovenského ministra životního prostředí Petra Žigy je to v novodobé historii Slovenska největší objem financí vyčleněných na ochranu životního prostředí. Zhruba 260 milionů eur bude vyhrazeno pro zvládání situací souvisejících se změnou klimatu, 400 milionů eur na protipovodňová opatření, téměř miliarda eur půjde na projekty pro energetickou efektivnost a nízkouhlíkové hospodářství

První výzvy budou vypisovány na počátku roku 2015 a budou zaměřeny na oblasti, kde má Slovensko ještě "resty" z minulého dotačního období: jde zejména o vodárenství a kanalizace a oblast odpadového hospodářství a sanace starých zátěží.

Podle slovenského ministerstva však dotace nebudou využity na stavbu spaloven komunálního odpadu, neboť to byl požadavek komise. Podporované mají být jen projekty na recyklaci, materiálové využití odpadů a výrobu alternativního paliva z odpadů.

Podle slovenského ministra životního prostředí Petra Žigy má nyní Slovensko největší objem financí vyčleněných na ochranu životního prostředí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down