Sliby pro Zelenou úsporám

Do konce března dostanou od Státního fondu životního prostředí ČR finanční dotace žadatelé, jejichž smlouvy byly schváleny 91. radou fondu 30. září loňského roku. Celkem se jedná o 17 000 žádostí v objemu přes 5 miliard korun, které byly podány v období od června do září minulého roku. Ministerstvo...

Do konce března dostanou od Státního fondu životního prostředí ČR finanční dotace žadatelé, jejichž smlouvy byly schváleny 91. radou fondu 30. září loňského roku. Celkem se jedná o 17 000 žádostí v objemu přes 5 miliard korun, které byly podány v období od června do září minulého roku.

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR se podle náměstkyně ministra životního prostředí Rut Bízkové snaží program co nejrychleji administrovat.

Aby bylo možné uspokojit všechny žadatele, kteří podali své žádosti o dotace v souladu s podmínkami programu, uvažuje MŽP o snížení dotace v řádu několika procentních bodů.

V programu Zelená úsporám je celkem evidováno 75 000 žádostí, z toho je 37 000 žádostí schváleno. V roce 2009 bylo z programu vyplaceno něco málo přes tři miliony korun, v roce 2010 však vyplacené dotace dosáhly téměř dvou miliard korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *