Slepice zdarma pro každého

Zastupitelstvo belgického města Mouscron přišlo podle ČTK na originální způsob, jak snížit množství zbytků potravin vyhazovaných do směsného odpadu, a tím i celkový objem odpadu vůbec. Nabízí svým občanům zdarma slepice, aby je mohli zbytky potravin živit, a odpad tak efektivně zužitkovat. Rodinám,...

Zastupitelstvo belgického města Mouscron přišlo podle ČTK na originální způsob, jak snížit množství zbytků potravin vyhazovaných do směsného odpadu, a tím i celkový objem odpadu vůbec. Nabízí svým občanům zdarma slepice, aby je mohli zbytky potravin živit, a odpad tak efektivně zužitkovat.

Rodinám, které mají dost místa pro menší chov slepic, například odpovídající zahradu, nabízí město zdarma poskytnutí přiměřeného počtu slepic. Kdo se do programu zapojí, musí se zavázat, že po dva roky slepice nesní, ani se jich jinak nezbaví. Krmit je má převážně potravinovými zbytky z domácnosti. Občané, kteří ještě nikdy slepice nechovali, dostanou od města také odborný návod, jak na to. Cílem kuriózního projektu je snížit množství komunálního odpadu, v němž se objevuje zbytečné množství potravinových zbytků.

Město ve druhém kole projektu nabízí občanům 50 slepic. O jaký druh jde, zveřejněno nebylo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *