Skládka v Nasavrkách má územní rozhodnutí

Společnost AVE Nasavrky získala územní rozhodnutí pro plánované rozšíření a navýšení skládky komunálního odpadu u Nasavrk na Chrudimsku. "Krajský úřad první územní rozhodnutí zrušil, po doplnění požadovaných podkladů bylo vydáno nové. Proti tomu se sdružení opět odvolala, krajský úřad jej ale...

Společnost AVE Nasavrky získala územní rozhodnutí pro plánované rozšíření a navýšení skládky komunálního odpadu u Nasavrk na Chrudimsku. „Krajský úřad první územní rozhodnutí zrušil, po doplnění požadovaných podkladů bylo vydáno nové. Proti tomu se sdružení opět odvolala, krajský úřad jej ale potvrdil,“ řekl ČTK vedoucí odboru výstavby nasavrcké radnice Jaromír Velehradský. Provozovatel skládky ještě musí získat stavební povolení.

Firma AVE Nasavrky (společný podnik AVE CZ a obce), provozuje skládku komunálního odpadu v blízkosti města, v němž žije zhruba 1500 lidí. Její plocha má být rozšířena na straně dále od Nasavrk o asi dva hektary a výška úložiště by se měla zvednout o 15 metrů. Proti zvětšení skládky se stavějí tři občanská sdružení. Pod protestní peticí shromáždila přes 1100 podpisů. Skládka by měla ukončit provoz v roce 2020.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *