Skládka v Horním Benešově se rozšíří

Po roce a půl od koupě skládky HBSS, s. r. o., v Horním Benešově zahájila společnost Van Gansewinkel další etapu výstavby v pořadí již čtvrté kazety. Celková investice dosáhne zhruba 26 milionů korun (1 milion eur), ve kterých je zahrnuta výstavba celkem tří sekcí. Jelikož se jedná o skládku...

Po roce a půl od koupě skládky HBSS, s. r. o., v Horním Benešově zahájila společnost Van Gansewinkel další etapu výstavby v pořadí již čtvrté kazety.

Celková investice dosáhne zhruba 26 milionů korun (1 milion eur), ve kterých je zahrnuta výstavba celkem tří sekcí. Jelikož se jedná o skládku dvoudruhovou, první dvě sekce budou sloužit pro komunální a ostatní odpad, včetně jímání skládkového plynu, a třetí sekce je určena pro uložení odpadu nebezpečného. Celková rozloha čtvrté kazety bude činit 2,1 ha a kapacita skládky zajistí možnost ukládání odpadu po dobu následujících patnácti let. Při stavbě kazety se počítá s nadstandardními bezpečnostními prvky, jako je izolační fólie s vyšší odolností a monitoring případného poškození izolační fólie. Celkové dokončení výstavby je plánováno na půli září tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *