Skládka Celio předložila návrh likvidace nebezpečných odpadů

Společnost Celio předložila krajskému úřadu Ústeckého kraje projektovou dokumentaci, podle které by měla následně postupovat při likvidaci sudů s nebezpečným styrenem. Úřad zatím nemá projekt detailně prostudovaný, až poté rozhodne, zda může společnost podle něj odpad zlikvidovat. V tuto chvíli jde o návrh, řekla mluvčí kraje Magdalena Fraňková.

Sudy s vysoce hořlavým styrenem na skládce Celio objevila kontrola České inspekce životního prostředí loni v létě, také ona má projektovou dokumentaci k dispozici. Zakázku na likvidaci styrenu z prostor Kaučuku Kralupy v Nelahozevsi získala od Ministerstva financí firma Aquatest, která sudy na skládku Celio u Litvínova odvezla. Stav skládky sleduje policie, kvůli kauze je od ledna stíháno devět lidí a dvě právnické osoby.

Předložit projektovou dokumentaci, která bude firmě sloužit jako příprava pro likvidaci odpadů, dostala skládka za úkol letos v dubnu, konečný termín pro její předložení byl 5.8., úřad jej však obdržel už 2. srpna. Dokument pro firmu zpracovala odborná firma.

Prioritou je podle hejtmana Jana Schillera (ANO) odvézt všechno pryč. "Legislativně to bude složité, proto je jednou z úvah stavba dočasného sarkofágu," řekl už dřív hejtman. Zda bude sarkofág při likvidaci použit, zatím není jasné. Případem se kromě úředníků krajského úřadu a inspekce zabývají ministerstvo financí a ministerstvo životního prostředí.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down