Autor
Kategorie:
Praxe

Setkání s klienty: deštivá, ale velmi úspěšná akce

Víc než sto osmdesát hostů využilo ve čtvrtek 12. dubna navzdory studenému a deštivému počasí příležitosti prohlédnout si novinky v sortimentu roudnické MEVY, jednom z nejstarších českých strojírenských podniků, a její dceřiné společnosti Mevatec.

Setkání s klienty, které by vedení firem v budoucnu rádo pořádalo pravidelně, se zúčastnily desítky starostů měst a obcí a spolu s nimi zástupci technických služeb, architekti a urbanisté.

„Cílem bylo prezentovat se jako podnik, který nabízí klientům řešení na klíč. To znamená, že u nás, například co se městského mobiliáře týče, seženou veškeré myslitelné vybavení, počínaje odpadkovými koši, přes stojany na kola a lavičky až po autobusové zastávky,“ ř poznamenal při setkání ředitel Mevatecu Radim Fröhlich.


PRAKTICKÉ UKÁZKY

V areálu firem na Bezděkově vzniklo celkem šest stanovišť, na kterých byly vedle už zmiňovaného městského mobiliáře k vidění například i novinky v sortimentu nádob na třídění odpadu v kancelářích, úřadech a ve školách nebo pro třídění bioodpadu. Velkému zájmu se těšila už úvodní prezentace podzemních kontejnerů, které dnes MEVA vyrábí a nabízí hned ve třech typech provedení. Hosté ocenili zvlášť praktickou ukázku jejich vyprazdňování, kterou obstaral přistavený vůz technických služeb.

V expozici městského mobiliáře předvedli zástupci firmy dvě možné varianty: „V našem výrobním programu jsou lavičky a koše ze solidního betonu, které řeší problém s vandalismem. Vedle nich ale městům nabízíme i mobiliář s nanejvýš elegantním designem,“ specifikoval produktové řady šéf Mevatecu Radim Fröhlich.

Se zájmem se setkala i expozice nádob pro třídění bioodpadu. A nebylo divu, podle připravovaného zákona o odpadech budou mít totiž obce od 1. ledna 2014 povinnost třídit právě i bio-odpady. Klienti se v Mevě dozvěděli mimo jiné to, co všechno je vlastně bioodpad, jak vypadají nejen kontejnery, ale i sběrná místa, nebo jak se s bioodpadem dál nakládá – například že jej lze využít i pro výrobu elektrické energie a tepla v bioplynové stanici.

VYRÁBÍ PŘES STO LET

Akciová společnost Meva je jedním z nejstarších českých strojírenských podniků. Vyrábí už od roku 1898 a za tu dobu si vybudovala doslova světové renomé, ať už svými petrolejovými lampami, vařiči nebo pestrou škálou nádob na odpad. Objem exportu dnes tvoří více než 70 % veškeré produkce. Mezi hlavní odbytiště našich výrobků patří Německo, Švýcarsko, Dánsko, Nizozemsko, Spojené arabské emiráty a další země.

Setkání v MEVA Roudnice nepřekazilo ani deštivé počasí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *