13.01.2022 | 05:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šest obcí na Nymbursku založilo družstvo s cílem ušetřit za komunální odpad

S cílem snížit rostoucí náklady týkající se komunálních odpadů založilo město Nymburk a další obce z regionu Polabské komunální družstvo. Nymburk, Poděbrady, Český Brod, Pečky, Poříčany a Radim nově společně řeší svoz, využití a další nakládání s odpady. Tlak na zdražování zvyšuje nová evropská legislativa, která usiluje o snížení objemu ukládaného směsného odpadu a jeho využití k dalšímu zpracování. Nymburk to sdělil v tiskové zprávě.

Řada obcí letos navyšuje poplatky za komunální odpad. V Nymburce se poplatky oproti minulému roku nezměnily, Poděbrady cenu o 150 korun na osobu snížily. Nové družstvo má členům pomoci dosáhnout úspory z objemu společně obhospodařovaného odpadu za využití regionální skládky člena družstva.

“Spojenectví nám přináší výhody v oblasti odpadového hospodářství, jak společnou poptávku služeb, tak například i zajištění skládky, jejíž dostupnost začíná být stále složitější. Děláme maximum proto, abychom nemuseli neúměrně zdražovat poplatky občanům,“ vysvětlil nymburský místostarosta Bořek Černý.

Družstvo usnadňuje členům nákup služeb odpadového hospodářství a společné obchodování využitelných odpadů, kromě toho vytváří strategii, provádí osvětu a konzultační činnost. Zakladatelé družstva předpokládají zapojení dalších obcí.

-čtk-*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down