Autor
Kategorie:
Praxe

Servisní rubrika TC AV ČR

Pravidelně vás informujeme o nových technologických nabídkách a poptávkách ze zahraničí. Tentokrát bychom vás chtěli pozvat na dvě akce, které budou přímo u zdroje technologií a jichž se můžete aktivně zúčastnit.

Technologické centrum Akademie věd ČR je národním informačním centrem pro evropský výzkum, připravuje analytické a výhledové studie v oblasti výzkumu, vývoje a inovací a zabývá se mezinárodním transferem technologií. Jako odborný garant veletrhu FOR WASTE připravuje jeho doprovodný program – Mezinárodní technologickou burzu a seminář „Inovativní technologie pro zpracování odpadů“.

Mezinárodní technologickou burzu pořádá TC AV ČR v rámci projektu Enterprise Europe Network. Burza se uskuteční během doprovodného programu veletrhu dne 16. 4. 2009.

Technologické profily by měly být ve shodě s tematickým zaměřením veletrhu FOR WASTE (stroje a zařízení pro nakládání s odpady, technologie a příslušenství, zpracování a recyklace odpadů, čištění odpadních vod, čištění průmyslových provozů a budov, komunální služby, ekologie, ochrana pracovního a životního prostředí, alternativní energie, služby, odborné organizace, obaly, místní zastupitelstva, služby pro životní prostředí, výzkum a organizace.

Účastníci technologické burzy na základě předem elektronicky podaných technologických profilů (nabídek/poptávek) jednají (zhruba 30 min) se zájemci o konkrétní technologii. Tento systém je považován našimi klienty za velice efektivní formu jednání, při němž je dostatečný prostor pro nalezení vhodného partnera pro spolupráci. Burza je určena pro firmy, výzkumné instituce, fyzické osoby a vysoké školy.

Během semináře s názvem „Inovativní technologie pro zpracování odpadů“ mohou firmy nebo výzkumná pracoviště prezentovat zajímavou inovativní technologii za účelem možnosti jejího uvedení do praxe, popř.nalézt vhodného partnera pro spolupráci v jejím dalším zdokonalení. Jednání semináře bude tlumočeno do angličtiny, vstup na něj je zdarma.

– jhm –

Technologická burza

Elektronický formulář na www.forwaste.cz

Termín konání: 16. 4. 2009 (čtvrtek), 9-17 h.

Místo konání: Hala veletrhu FOR WASTE

Seminář „Inovativní technologie pro zpracování odpadů“

Termín konání: 17. 4. 2009 (pátek), 10-12 h.

Místo konání: Konferenční centrum veletrhu, sál 2

Vstup: volný

Další informace o obou akcích, přihlášky: Mgr. Radka Hávová, Technologické centrum AV, tel.: 234 006 138, e-mail: havova@tc.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *