Servisní rubrika TC AV ČR

DRÁTĚNÉ DOPRAVNÍ PÁSY Česká společnost zabývající se výrobou drátěných dopravních pásů, pletiv a sít nabízí své produkty pro zpracování odpadů, sušení biomasy apod. Ocelové dopravní pásy jsou vhodné k přepravě nebo manipulaci předmětů, rozmanitých svým charakterem (druh, velikost, tvar, hmotnost),...

DRÁTĚNÉ DOPRAVNÍ PÁSY

Česká společnost zabývající se výrobou drátěných dopravních pásů, pletiv a sít nabízí své produkty pro zpracování odpadů, sušení biomasy apod. Ocelové dopravní pásy jsou vhodné k přepravě nebo manipulaci předmětů, rozmanitých svým charakterem (druh, velikost, tvar, hmotnost), a tam, kde jsou dopravní pásy z jiných materiálů (pryž, plast, textil) nepoužitelné.

Pásy jsou vyráběny z ocelových polotovarů nízkouhlíkových, uhlíkových, korozivzdorných, žáruvzdorných. V případě požadavku zákazníka lze zvolit pozinkovaný drát anebo dílce pozinkovat dodatečně.

Sváry u pásů z pozinkované oceli jsou standardně ošetřeny metalickým nástřikem. Pro konkrétní aplikaci je třeba zvolit optimální řešení, týkající se jak typu a provedení pásu, tak i materiálu.

TECHNOLOGIE PRO KOREKCI VÝSKYTU SINIC VE VODNÍCH NÁDRŽÍCH

Česká firma vyvinula technologii pro korekci výskytu sinic ve vodních nádržích, která využívá spojení několika technologií s výrazným synergickým účinkem. Jednotlivé dílčí technologie jsou předmětem patentové a průmyslové ochrany. Elektrochemicky upravený roztok se do vodního sloupce (potenciální výskyt sinic) řízeně aplikuje ektorem. Aplikace je řízena na základě GPS a sonaru.

Elektrokoagulace je založena na principu elektrolýzy vody v mobilním reaktoru a nahrazuje použití chemických přípravků (PAX, skalice, apod.). Aplikace se provádí cíleným zapracováním elektrolyticky upravené vody do vodního sloupce.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou Transferu technologií Technologického centra Akademie věd ČR, která je koordinátorem české části projektu Enterprise Europe Network, zaměřeného mj. na inovace a transfer technologií pro malé a střední podniky.

Kontakt: Mgr. Radka Hávová, tel.: 234 006 138, e-mail: havova@tc.cz,

www.enterprise-europe-network.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *