15.12.2021 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senioři, studenti a handicapovaní nebudou v Mladé Boleslavi platit za odpad

Senioři, děti, studenti a handicapovaní budou v Mladé Boleslavi osvobozeni od poplatků za odpad. Počítá s tím nová odpadová vyhláška, kterou v pondělí schválili zastupitelé a která začne platit od počátku příštího roku. Výše poplatku za odpad zůstává stejná, tedy 400 korun na osobu ročně, informovala mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Vedení města podle ní vnímá, že nadcházející roky mohou být vzhledem k ekonomické situaci pro řadu lidí obtížnější. Zvyšují se ceny energií, roste inflace i výdaje domácností. Změny ve vyhlášce mají ulehčit nejohroženějším skupinám, tedy rodinám s dětmi, seniorům a handicapovaným.

Poplatek nově nebudou muset hradit lidé, kteří dostávají starobní důchod nebo jsou starší 65 let. Dále budou od poplatku osvobozeny děti do 16 let a studenti do dovršení 26 let. Poslední skupinu, která od příštího roku nebude za svoz odpadu platit, tvoří invalidní důchodci a držitelé průkazu ZTP či ZTP/P. Povinnost přihlásit se jako poplatník zůstává všem, ale lidé, kteří splňují tyto podmínky, nebudou muset poplatek hradit.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down