Sebralo se přes 300 tisíc kelímků

Letošní festivalová sezona byla již počtvrté ve znamení třídění odpadu. V rámci projektu Čistý festival, kterou pořádá společnost EKO-KOM, a. s., se podařilo vytřídit přes 55 tun skla, papíru, hliníku a plastu. Vytříděné odpady z devatenácti českých festivalů a open-air akcí byly předány...

Letošní festivalová sezona byla již počtvrté ve znamení třídění odpadu. V rámci projektu Čistý festival, kterou pořádá společnost EKO-KOM, a. s., se podařilo vytřídit přes 55 tun skla, papíru, hliníku a plastu. Vytříděné odpady z devatenácti českých festivalů a open-air akcí byly předány zpracovatelům. Velká část festivalových plastů například putovala do společnosti Transform v Lázních Bohdaneč, která z nich dále vyrábí dlažbu do měst a obcí, nebo protihlukové stěny k dopravním stavbám. Několik tun bílého skla z festivalů především v Čechách bylo postupně převezeno do firmy AMT Příbram.


Většina zapojených akcí měla vyčleněny speciální úklidové čety, které se zaměřily výhradně na sběr tříděného odpadu. Tento odpad byl ještě přímo na festivalech dotříděn a až posléze putoval v barevných pytlích k dalšímu využití. Na největších festivalech proběhl navíc mobilní svoz tříděného odpadu, který nám umožnil separaci většího objemu odpadu než v minulých letech.

Celkem bylo v roce 2011 na stánku Zelený bod projektu Čistý festival vytříděno 341 744 půllitrových plastových kelímků. Nejvíce jich bylo na festivalu Rock for People – 77 145 kelímků, na festivalu Votvírák jich lidé vytřídili přes padesát tisíc a na festivalu Colours of Ostrava skoro třicet pět tisíc. Jeden návštěvník dané akce za jeden den konání akce vytřídil průměrně pouze jeden půllitr. Nejlepší výsledek měli na Rockfestu Vysmáté léto – v průměru 1,75 vytříděného kelímku na osobu a den. Je tedy vidět, že ve sběru půllitrů na festivalech jsou ještě veliké rezervy.

Na Rock for People se sebralo kelímků nejvíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *