10.09.2020 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sběrným surovinám UH loni meziročně výrazně klesly tržby i zisk

Sběrné suroviny UH vykázaly loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží ve výši 261 milionů korun, meziročně byly zhruba o 97,7 milionu korun nižší. Čistý zisk společnosti sídlící v Uherském Hradišti klesl na 5,8 milionu korun ze 12,8 milionu korun v roce 2018. Vyplývá to z výroční zprávy a účetní závěrky podniku zveřejněné ve Sbírce listin.

Firma loni zaměstnávala v průměru 70 lidí, o rok dříve jich měla o čtyři méně. Na mzdové náklady vynaložila minulý rok přes 27,6 milionu korun, meziročně o 3,4 milionu korun více. V roce 2018 zakoupila a loni dokoupila rozhodující podíl ve společnosti Ekotermex, která sídlí v Pustiměři na Vyškovsku a zabývá se spalováním nebezpečného odpadu. "Tím se výrazně posílila možnost likvidace těchto odpadů," uvedl ve výroční zprávě jednatel firmy Rudolf Mazánek.

Sběrné suroviny UH byly založeny v roce 2000. Hlavní provozovna společnosti stojí v Průmyslové ulici v Uherském Hradišti. Podnik zákazníkům nabízí komplexní služby v odpadovém hospodářství. Zajišťuje mimo jiné likvidaci a výkup železa, barevných kovů, papíru, odběr plastů, skla, textilu a likvidaci nebezpečných odpadů, bioodpadu, komunálního odpadu a dalších odpadů. Společnost také provozuje síť výkupen a sběrných dvorů.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down