Sběrný dvůr v Rudicích

Sběrný dvůr o kapacitě 1250 tun odpadu ročně zahájil svou činnost v obci Rudice u Brna. Nejen rudičtí obyvatelé sem mohou ukládat stavební suť, kovový odpad, velkoobjemový odpad, elektroodpad, textil, papír, sklo, plast, pneumatiky, ale také nebezpečný odpad, jako jsou zářivky, baterie, barvy,...

Sběrný dvůr o kapacitě 1250 tun odpadu ročně zahájil svou činnost v obci Rudice u Brna. Nejen rudičtí obyvatelé sem mohou ukládat stavební suť, kovový odpad, velkoobjemový odpad, elektroodpad, textil, papír, sklo, plast, pneumatiky, ale také nebezpečný odpad, jako jsou zářivky, baterie, barvy, znečištěné obaly, medicinální odpad aj. Provozovatelem sběrného dvora bude společnost AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o. Na financování stavby dvora se kromě obce Rudice, která je jeho zřizovatelem, podílel Fond soudržnosti Evropské unie, Státní fond Životního prostředí ČR a Jihomoravský kraj. Stavba dvora přišla na 5,5 milionu Kč.


Zbytkový odpad a velkoobjemový odpad se bude energeticky využívat v brněnské spalovně k výrobě tepla a elektřiny. Ke zpracování stavební suti je připravena recyklační linka. Formou zpětného odběru se ve sběrném dvoře bude likvidovat i elektroodpad. Nebezpečný odpad, kterého dvůr pojme až 10 tun ročně, bude likvidovat rovněž specializovaná spalovna.

Otevření nového sběrného dvora v Rudicích u Brna: (zleva) Ivo Polák, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, Vlastimil Jeřábek, místostarosta Rudice, Roman Šebela, starosta obce Rudice, Marcel Benda, regionální ředitel AVE CZ, Ivo Rubeš, ředitel provozovny Brno AVE CZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *