Kategorie:
Nezařazené

Sběr kovů v Jablonci

V Jablonci nad Nisou přibyly od června speciální šedé kontejnery na kovový odpad. Obyvatelé města v minulosti kovy třídili do šedých pytlů, to ale město na začátku letošního roku zrušilo. Pytle dělaly na stanovištích tříděného odpadu nepořádek.

V loňském roce se ve městě vytřídilo klem 1300 tun kovů, z toho ale pouze šest tun bylo vytříděno do šedých pytlů. Pytlový sběr byl proto v tomto množství neekonomický a ve srovnání s jinými komoditami zanedbatelný. Od června je proto v ulicích rozmístěno osm speciálních šedých kontejnerů na sběr kovů. „Kovů bývá v porovnání s ostatními druhy separovaného odpadu odevzdáno nejméně, proto jsme původně o zvláštních kontejnerech na kovový odpad neuvažovali. Ukázalo se ale, že poptávka tu je a po dohodě se společností Severočeské komunální služby (SKS) vycházíme občanům vstříc,“ doplnila Barbora Šnytrová z oddělení správy veřejné zeleně.

Nakládání s odpady a úklid černých skládek stál město 44,5 milionu korun, z toho 32,6 milionu zaplatili obyvatelé města. Jablonec je jedním z mála velkých měst, kde obyvatelé neplatí paušál, ale za popelnice. Za vytříděný odpad dostalo město od společnosti EKO-KOM pět milionů.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *