Sběr a recyklace nefunkčního osvětlení

Kolektivní systém EKOLAMP, který zajišťuje sběr a ekologické zpracování osvětlovacích zařízení, rozmístil již 530 nových malých sběrných nádob, jež mají usnadnit odevzdávání vysloužilých úsporných zářivek z domácností. V loňském roce se sebralo 1053 tun světelných zdrojů a svítidel, což představuje...

Kolektivní systém EKOLAMP, který zajišťuje sběr a ekologické zpracování osvětlovacích zařízení, rozmístil již 530 nových malých sběrných nádob, jež mají usnadnit odevzdávání vysloužilých úsporných zářivek z domácností. V loňském roce se sebralo 1053 tun světelných zdrojů a svítidel, což představuje 17% meziroční nárůst.

„Podle našeho průzkumu používá 60 % českých domácností úsporné zářivky, ale stále plných 39 % z nich lidé ročně vyhodí do komunálního odpadu. Proto jsme začali distribuovat nový typ menší sběrné nádoby, která se velmi dobře hodí do interiérů místních úřadů, obchodů s elektrospotřebiči nebo supermarketů,“ vysvětluje Alexandr Hanousek, jednatel společnosti EKOLAMP.

Na internetové mapě www.ekolamp.cz/mapa lze najít vhodné místo sběru nefunkčních světelných zdrojů v okolí bydliště. Sběrná síť v současné době pokrývá 84 procent všech obyvatel České republiky. Jedná se o více než 2140 sběrných míst ve větších obcích a městech a dalších 3134 menších obcí, které jsou obsluhovány mobilním svozem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *