Sanace ve Spolchemii bude dražší

Během odstraňování starých zátěží v ústecké Spolchemii se přišlo na další škody a na to, že původně zvolená technologie nestačí. Pro ČTK to uvedla mluvčí Spolchemie Marie Logrová. Jak uvádí průvodní dokumentace v systému veřejných zakázek, tyto dodatečné stavební práce v hodnotě 113,5 mil. korun...

Během odstraňování starých zátěží v ústecké Spolchemii se přišlo na další škody a na to, že původně zvolená technologie nestačí. Pro ČTK to uvedla mluvčí Spolchemie Marie Logrová. Jak uvádí průvodní dokumentace v systému veřejných zakázek, tyto dodatečné stavební práce v hodnotě 113,5 mil. korun nemohou být technicky ani ekonomicky odděleny od původní veřejné zakázky.

Sanace jedné z největších starých zátěží z éry komunismu je financována Ministerstvem financí z peněz získaných během privatizace. Původní kontrakt na sanaci areálu byl podepsán v lednu 2003 a stát se jím zavázal zaplatit 1,42 miliardy korun firmám Geosan a Aquatest. Během prvních dvou let se dekontaminovala zemina a stavební materiály, do konce roku 2008 podzemní voda, a teď se ještě likviduje rtuť uniklá do podzemí.
Podle Ministerstva financí již bylo z původního objemu financí vyčerpáno 1,24 miliardy korun a navýšení nepřekročí 20 procent ceny původní zakázky.

Sanace areálu Spolchemie má být ukončena v roce 2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *