Rozšíření výroby alternativních paliv

Švýcarské vedení společnosti Holcim se rozhodlo investovat z 320 milionů korun do rozšíření provozu ve své společnosti ecorec v Třemošnici. Ecorec se zaměřuje na energetické zhodnocování odpadů, zejména jejich přípravu na zhodnocení v cementářském průmyslu. Je exkluzivním partnerem cementárny...

Švýcarské vedení společnosti Holcim se rozhodlo investovat z 320 milionů korun do rozšíření provozu ve své společnosti ecorec v Třemošnici. Ecorec se zaměřuje na energetické zhodnocování odpadů, zejména jejich přípravu na zhodnocení v cementářském průmyslu. Je exkluzivním partnerem cementárny Prachovice, v jejíž bezprostřední blízkosti má svou provozovnu.

Nový areál firmy a linka na výrobu alternativních paliv ecorec 2.0 vyroste v místě bývalé kotelny, kde se již provádí demolice starých objektů. Nový provoz má plánovanou kapacitu 70 tisíc tun ročně, což je více než dvojnásobný objem proti současnosti. Zkušební provoz je naplánován na začátek roku 2012.

Kromě Česka působí ecorec v osmi zemích střední a východní Evropy, kde provozuje pět závodů na zpracování odpadu a dodává alternativní palivo do osmi cementáren.

„Rozhodnutí našeho švýcarského vedení o investici vítáme,“ říká Miroslav Sedláček, marketing manager ecorec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *